Iskolánknak már a kezdetekkor, az Ókollégiumban is volt könyvtára.
Az 1976-ban átadott új iskolaépületben először a második emeleten kapott helyet, majd 1985-től a könyvtár a főépület földszintjén helyezkedik el (jelenlegi helyén).
Szolgáltatásait (könyv- és folyóiratkölcsönzés; helyben olvasás; lexikonok helyi használata stb.), hétfőtől péntekig, az iskola dolgozói és tanulói ingyenesen vehetik igénybe.
A könyvtár elsődleges feladata, hogy segítse az iskolában folyó oktató-nevelő munkát, megszerettesse az olvasást. Közel 28 000 kötet várja az érdeklődőket.
A tananyaghoz, szakmákhoz kapcsolódó ismeretközlő könyvek mellett, a kötelező, az ajánlott szépirodalom, a népszerű ifjúsági irodalom, valamint különböző kézikönyvek (szótárak - lexikonok - művészeti albumok) segítik a tanulók és a tanárok munkáját. Számos szakmai vagy általános folyóirat közül is lehet válogatni. Aki nem a könyveket részesíti előnyben, az DVD-én is megtekintheti a kötelező olvasmányok filmváltozatát, illetve több híres magyar és külföldi játék- és természetfilm is megtalálható az állományban. (pl. Odüsszeusz; Rokonok - Móricz Zsigmond regényéből; Trópusi esőerdő).
Az utóbbi években a kilencedikesek ingyenesen juthatnak a tankönyvekhez, amelynek következtében megnőtt a könyvtár tankönyvállománya is.
Az olvasók, a dokumentumok nyilvántartása és a kölcsönzés elektronikus úton, a SZIKLA integrált könyvtári rendszerben történik.
A dokumentumok szabadpolcon elhelyezve várják a könyvtárhasználókat.
A tanórákra tankönyveket, könyveket vihetnek a könyvtárból a diákok.
Rendszeresek a könyvtári órák is, amelyeken a tanulók elsajátítják a könyvtárhasználat alapjait, de kérdéseikkel egyénileg is fordulhatnak a könyvtároshoz, akár a helyi, akár más könyvtárak állományával kapcsolatban is.
A könyvtár bejáratánál hasznos információkat olvashat mindenki a továbbtanulással, különböző programokkal és pályázatokkal kapcsolatban, továbbá megtalálja a „Tanulóink munkái”, „Olvastam, ajánlom”, vagy „Kedvenc idézeteink” témaköröket, amelyekből megismerhetik egymás érdeklődését vagy kreatív tevékenységét is.
Aki betér ide lyukasórában, buszra vagy vonatra várva, vagy csak úgy, annak lehetősége van barátságos légkörben a szabadidő hasznos eltöltésére, mint például leckeírás, tanulás (segítséget kaphat, adhat), olvasás, ismerkedés a hasonló érdeklődésű diáktársakkal, kötetlen beszélgetés, sakkozás.
„Könyvek révén sokan lesznek tudóssá az iskolán kívül is,
könyvek nélkül viszont senki sem lesz tudós még az iskolában sem.”
(Comenius)
Péter Sándorné Katika
Békés József
Sajtos Gézáné Margitka
Bérczi-Dóbiás Andrea
Schwaigerné Vida Mária
Az oldal megtekintése a következő böngészők valamelyikével javasolt:
Mozilla Firefox, Opera, Safari, Google Chrome